Gdybym miała duży ogród za miastem, na pewno biegałoby po nim kilka kurek. Oprócz walorów użytkowych takich jak zjadanie szkodników i nawożenie gleby, swoją obecnością wzbogacają otoczenie i są żywą dekoracją terenu.
W ogrodach ozdobnych, a zwłaszcza miejskich, ich naturalne zachowania mogą być jednak utrapieniem dla ogrodnika. W takich sytuacjach, znanym od lat rozwiązaniem, są zwierzęta "bezobsługowe" czyli rzeźby z kamienia lub ceramiki. Kolorowe kurki ceramiczne nie rozgrzebią rabat i nie zjedzą młodych roślin, ale będą sielskim urozmaiceniem krajobrazu.
Naczynia te zostały pomyślane jako ogrodowe poidełka dla ptaków, ale okazało się, że równie chętnie wykorzystywane są przez nie jako baseny do kąpieli. W ogrodach gdzie ptaki są mile widzianymi gośćmi, małe płytkie zbiorniki wody są odwiedzane równie często jak karmniki z ziarnem.
Ustawienie misy na podstawie w kształcie słupka eksponuje ją, a ptakom zapewnia ochronę przed atakiem kota lub innego drapieżnika.
Wiele roślin w naszych ogrodach wymaga podparcia, zwłaszcza te, które "wykładają" się wraz ze wzrostem lub po deszczu. Konstrukcje podpierające zwykle staramy się ukryć, aby nie psuły widoku. Można jednak zmienić podejście i podpory potraktować jako elementy upiększające ogród, np. założyć ozdobne zakończenia na tyczki podpierające. Takie dekoracje mogą stać się "biżuterią" ogrodową, zdobiącą także po sezonie kwitnienia, a nawet w czasie zimy.
Widoczny z daleka, duży i czytelny, niepowtarzalny numer na domu lub ogrodzeniu może być efektowną dekoracją posesji.
Cyfra "jeden" w prezentowanej tu pracy jest zrobiona jako ażur na płycie ukrywającej kratkę wentylacyjną w ścianie budynku.
Każdy duży projekt powinien być zrobiony na indywidualne zamówienie, aby dopasować go charakterem do budynku i jego otoczenia.
ul. Karpińskiego 31
51-144 Wrocław, Polska
Strona www stworzona w kreatorze WebWave.